Охоронна сигналізація – монтаж і обслуговування в Чернігові

Монтаж охоронно-пожежної сигналізації
Після того, як для вашого об’єкта спроектували і знайшли відповідну систему охоронної або пожежної сигналізації, необхідно приступити до її монтажу. Установка пожежно-охоронної сигналізації – дуже важливий процес, адже від нього залежить її подальше функціонування. Якщо Вам важлива якість і правильність монтажних робіт, які виконуються з урахуванням необхідних норм і вимог, звертайтеся до монтажної організації «МонтажПЛЮС».
Види систем охоронної сигналізації:
- Бездротова охоронна сигналізація – датчики охоронної сигналізації обмінюються даними по радіоканалу на певній частоті. Перевагою бездротової охоронної сигналізації є те, що її можна змонтувати в місцях, де прокладка кабелів є проблематичною, або зовсім неможливою.
- GSM охоронна сигналізація – при спрацюванні сигнал тривоги по GSM каналу миттєво приходить господареві на мобільний телефон у вигляді SMS з датою, часом і зазначенням місця проникнення.
- Периметральна охоронна сигналізація – окремий тип охоронної сигналізації, який забезпечує охорону ще на підступах до приватного будинку або підприємству.
Також за принципом оповіщення про тривогу охоронна сигналізація ділитися на два типи:
- Автономна охоронна сигналізація – при спроби вторгнення в будинок, або на територію включається світлозвукова сирена, яка відлякує зловмисника.
- Охоронна сигналізація з підключенням на пульт центрального спостереження (ПЦС) – сигнал тривоги приходить по радіоканалу, GSM каналу або телефонної лінії на охоронний пульт служби безпеки. Це може бути, як державна служба охорони, так і приватна охоронна фірма, співробітники якої протягом 3-5 хвилин перебувають на об’єкт де спрацювала сигналізація.
За бажанням Замовника ці два типи охоронної сигналізації можна об’єднувати.
Проектування охоронної сигналізації
Етапи робіт:
- Отримання від Замовника вихідних даних:
- архітектурно-будівельні креслення (плани)
- площа об’єкта (приміщень)
- призначення приміщень (будівлі, споруд)
- Виїзд проектувальника на об’єкт (для обстеження, обмірів, уточнення вихідних даних, складання технічного завдання)
- Складання технічного завдання та затвердження його у Замовника
- Розробка проекту
- Здача проекту Замовникові
Вартість проектних робіт залежить від площі об’єкта, від класу небезпеки об’єкта, складності систем, стадії проекту, кількості обмірювальних робіт.
Монтажна організація «МонтажПЛЮС» має не малий досвід проектування і монтажу охоронної сигналізації на об’єктах різного призначення: від невеликих магазинів до багатофункціональних офісних, виробничих, складських комплексів.
Монтаж охоронної сигналізації
На основі проекту сигналізації (або комерційної пропозиції до технічного завдання, якщо об’єкт невеликої) виконуються монтажні та пуско-налагоджувальні роботи.
Етапи робіт:
- Поставка матеріалів і комплектуючих. Вхідний контроль
- Прокладка кабельних трас (для дротових систем)
- Встановлення кінцевих пристроїв (сповіщувачів, оповіщувачів, приймально-контрольних приладів, блоків живлення, передавачів, релейних і пускових блоків)
- Пуско-налагоджувальні роботи
- Підготовка виконавчої документації та карти об’єкта
- Здача робіт Замовнику, навчання персоналу користуванню сигналізацією
- Постановка об’єкта на охорону / моніторинг (за бажанням Замовника)
Існує кілька базових варіантів оповіщення про спрацювання сигналізації: від включення сирени для залучення уваги співробітників охорони або людей, що знаходяться поруч з приміщенням до виїзду мобільної групи відділу позавідомчої охорони (ОВО) або приватного охоронного підприємства (ПОП).
Як ми бачимо, чим більше використовується варіантів оповіщення – тим швидше і повніше реакція на нештатну ситуацію, і тим нижча ймовірність, що зловмисники досягнуть своєї мети.
У разі якщо за тривогою від охоронної сигналізації здійснюється виїзд опергрупи, то сирени і строб-спалаху можуть не включатися. Робиться це для того, щоб не сполохати зловмисника до моменту затримання, або, якщо сигнал поданий співробітником підприємства (наприклад, продавцем ювелірного магазину або касиром в банку) за допомогою тривожної кнопки – не спровокувати злочинця на насильницькі дії. Називається такий варіант оповіщення «Тиха тривога».
Передача сигналу на пульт моніторингової станції для виїзду ЧОП або ОВО здійснюється по різних каналах: з використанням телефонних ліній, радіо- і GSM-передавачів, або по Ethernet-каналу. Ті чи інші канали вибираються виходячи з технічних умов на об’єкті.
Вартість монтажних робіт охоронної сигналізації залежить від складності та типу системи, площі будівлі (приміщення, споруди), кількості обладнання і матеріалів, необхідних для монтажу.
Для визначення вартості обладнання і монтажних робіт нашим фахівцям необхідний проект сигналізації, а якщо проекту ще немає – то вартість можна буде визначити після вивчення плану приміщень і огляду Вашого об’єкту.
Додатковими факторами, які впливають на вартість робіт є: терміновість виконання робіт (робота в вечірню та нічну зміни, у вихідні та святкові дні), складні умови монтажу (скрутність / висотні роботи), віддаленість об’єкту від міста.
Монтаж пожежної сигналізації
Спочатку необхідно спроектувати пожежну сигналізацію для Вашого об’єкту. При цьому необхідно врахувати необхідні параметри: тип приміщення, його розміри, умови виробництва або умови роботи співробітників, а також врахувати планований бюджет.
Монтажні роботи систем пожежної сигналізації проводяться в кілька етапів. Для досягнення високої ефективності протипожежного захисту, всі етапи установки повинні виконуватися досвідченими фахівцями, які працюють в «МонтажПЛЮС».
Установка охоронно-пожежної сигналізації передбачає дослідження об’єкта, визначення приблизного обсягу робіт і складання кошторису витрат. Таким чином, замовнику доступний контроль монтажного процесу. Лише правильно встановлена пожежна сигналізація зможе вчасно зреагувати і захистити приміщення, а також Ваше майно. Грамотний монтаж охоронно-пожежної сигналізації – запорука її ефективної роботи.